Про журнал
УДК 613:17.023.31/.32
ISSN 2786-8974 (Online)
Електронне наукове видання «Здоров’я людини і нації» / «Human and nation’s health» засновано в 2023 році.
Засновник і Видавець:
Національний університет біоресурсів і природокористування України.
Періодичність випуску: 4 рази на рік.
Мови видання: українська, англійська.
Державна реєстрація:
Ідентифікатор медіа R40-02286. Рішення Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення від 21.12.2023 р. № 1796, протокол № 31.
Включено до категорії "Б" Переліку наукових фахових видань України
за спеціальністю 181 "Харчові технології" (технічні науки).
Наказ Міністерства освіти і науки України № 582 від 24.04.2024 р.
Інші спеціальності, за якими журнал приймає до публікації статті:
017 "Фізична культура і спорт" (освіта/педагогіка);
229 "Громадське здоровꞌя" (охорона здоровꞌя).
Головний редактор: Баль-Прилипко Лариса Вацлавівна.
Редакція журналу: (044)-527-87-20.
У редакційну колегію наукового журналу входять вчені з України, Словаччини, Румунії, Польщі. Інформація про повний склад розміщена в розділі Редакційна колегія.
Усі матеріали розповсюджуються згідно з умовами міжнародної публічної ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International Public License, що дозволяє іншим поширювати статтю з визнанням авторства та першої публікації в цьому журналі.
Тематичні рубрики:
- Рубрика «Індивідуальне та громадське здоров'я»
- оригінальні наукові статті та наукові аналітичні огляди, що представляють нові дослідження в галузі індивідуального та громадського здоров'я; результати клінічних та епідеміологічних досліджень, а також нові методи та підходи до досліджень у галузі здоров'я, зокрема, ментального; практичні рекомендації для працівників охорони здоров'я та громадськості; детермінанти, що впливають на здоров'я людини і населення; організаційна, управлінська, експертна, контрольно-аналітична діяльність у сфері громадського здоров’я та промоції здоров’я; засновані на доказах стратегії, політики та інтервенції у сфері індивідуального та громадського здоров’я; можливості штучного інтелекту у сфері здоров’я та anti-age практик.
- Рубрика «Нутриціологія»
- оригінальні наукові статті та наукові аналітичні огляди, що представляють нові дослідження в галузі нутриціології: дієтичне харчування під час захворювань, патологічних синдромах та метаболічних розладах у клініці внутрішньої медицини та в галузі ментального здоров’я; харчові добавки, оздоровчі дієти та інші нутритивні інтервенції з метою профілактики захворювань, зокрема, супровід вагітності та лактації, педіатрична дієтологія; проблеми освіти у галузі дієтології та нутриціології в Україні й інших країнах; вплив харчування на мікробіом та органи і системи людини; результати клінічних досліджень, що дають змогу оцінити ефективність нутритивних інтервенцій; питання харчової безпеки; дієтологічні рекомендації для різних груп населення; засновані на доказах стратегії, політики та нутритивні інтервенції щодо профілактики, підтримки та відновлення індивідуального й суспільного здоров’я; можливості штучного інтелекту у сфері нутриціології.
- Рубрика «Харчові технології для здоров'я»
- оригінальні наукові статті та наукові аналітичні огляди, що представляють нові дослідження в галузі харчових технологій для здоров'я, з метою його підтримки і реабілітації та профілактики захворювань; розроблення нових технологій харчових продуктів; роль сучасних технологій у покращенні харчових продуктів; удосконалення існуючих технологій для виробництва здорових харчових продуктів; питання якості та безпечності харчових продуктів.
- Рубрика «Фізична культура і спорт для здоров'я»
- оригінальні наукові статті, що представляють нові дослідження в галузі фізичної культури і спорту з метою підтримки та відновлення здоров'я і профілактики захворювань; результати клінічних досліджень у галузі фізичної культури і спорту; рекомендації щодо фізичної активності та оздоровчого спорту для різних груп населення; дослідження з фізичної реабілітації за різних патологічних станах і захворюваннях; тренувальні програми для збереження фізичної форми; популярні види спорту та їхній вплив на здоров'я; психофізіологічні аспекти фізичної активності; проблеми освіти у галузі фізичної культури, спорту та фізичної реабілітації в Україні й інших країнах.